KOCAELİ GEBZE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekim ayı DÖGEP ve YÖGEP etkinlikleri yapıldı.

Ekim ayı DÖGEP ve YÖGEP etkinlikleri yapıldı.
Ekim ayı DÖGEP ve YÖGEP etkinlikleri yapıldı.

ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ/ORTAOKULLARI YÖNETİCİ GELİŞİM PROGRAMI(YÖGEP)

EKİM AYI ÇALIŞMA RAPORU

1-    29/10/2019 tarihinde yapılması planlanan, Yönetici Gelişim Programı Ekim ayı faaliyeti resmi tatile denk geldiğinden, 31/10/2019 Perşembe günü Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulunda saat 15:30 da yapılmıştır.

 

2-    Yapılan toplantıya İmam Hatip Lisesi ve Ortaokul müdürleri katılmıştır.

 

3-    YÖGEP kapsamında ekim ayı için planlanan, İmam hatip okullarının dünü, bugünü, geleceği,  katılım sağlayan okul idarecileri tarafından değerlendirilmiştir.

 

4-    Okullarımızda uygulanan özgün ve örnek uygulamalar konuşularak paylaşımlar yapılarak, geleceğin imam hatip okulları olarak neler yapılabileceği üzerinde değerlendirmeler yapılmıştır.

 

5-    2023 eğitim vizyonu bağlamında imam hatip okullarının misyon, vizyon, hedef ve eylemleri üzerine söz alan okul müdürleri tarafından okullarımızda yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar paylaşılmıştır.

                                                                                                                    

Katılımcı Sayısı:15

 

ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ/ORTAOKULLARI DİKAB ÖĞRETMENLERİ GELİŞİM PROGRAMI(DÖGEP)

EKİM AYI ÇALIŞMA RAPORU

 

DÖGEP Ekim Ayı Çalışmas Gebze Kız Anadolu İmama Hatip Lisesi ev sahipliğinde yapıldı. İlçemiz ilköğretim ve ortaöğretim DİKAB öğretmenleri ile ayrı ayrı yapılan çalışmada "Öğretmenlik Mesleğinin Vazgeçilmezlerinden Olan" sevgi, şefkat, merhamet, saygı, azim, kararlılık, sabır, sebat, fedakarlık değerleri ve kavramları öğretmenlerimizin yoğun katılımıyla çeşitli örneklerle anlatıldı.

Ayrıca bu konuda güzel bir hayata öyküsüne sahip olan Yağmur Naat'ın yazarı Nurullah Genç'in hayatıyla ilgili ropörtaj izlenip değerlendirildi.

Katılımcı sayısı:77

 

08-11-201908-11-201908-11-201908-11-2019

Gebze İlçe Milli Eğitim Hizmet Binası, Güzeller Mah. Kavak Cad. No7 GEBZE / KOCAELİ - 262 6411036

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.