KOCAELİ GEBZE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şener DOĞAN ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sömestri Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şener DOĞAN ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sömestri Tatili Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şener DOĞAN ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sömestri Tatili Mesajı

 

Değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım, kıymetli velilerimiz, yarınlarımızın ümidi sevgili çocuklarımız;

 

Huzurlu ve başarılı bir yarıyılı geride bırakarak 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı yarıyıl tatiline girmiş bulunmaktayız.

 

         Başarılı ve huzur dolu bir yarıyılın yaşanmasına katkıda bulunan değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca, çocuklarımızın eğitimi için her türlü fedekarlığı gösteren değerli velilerimize ve eğitim hayırseverlerimize de şükranlarımı sunuyorum.

 

Sevgili Öğrenciler,

Bugün bir kısmınız başarılı bir yarı yılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız, bir kısmınız ise çeşitli nedenlerle başarısız duruma düştünüz. Başarılı çocuklarımızı kutluyor, yarıyıl tatilinde boş zamanlarını dinlenerek, kitap okuyarak geçirmelerini ve başarılarının ikinci dönemde artarak devam etmesini diliyorum.

 

Başarısız durumdaki öğrencilerimize, başarısızlığı her zaman yenmenin mümkün olduğunu ifade ederek daha fazla gayret göstermelerini ve hangi konuda neden başarısız olunduğunun belirlenmesi ve bunların giderilmesi için çalışılmasıdır. Ayrıca yarıyıl tatili süresince öğrencilerimizin hem dinlenmelerini hem de öğrencilerin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması teşvik ediyorum. Bu çerçevede kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin tavsiye ediyoruz.

 

Değerli Velilerimiz,

Çocuklarımızın başarılarına olduğu kadar başarısızlıklarına da bir o kadar sahip çıkmalıyız. Doğru yönlendirme, sorunların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını araştırma konularında sizlerden azami gayret bekliyorum. Öğretmenleri ile iletişim içersinde, birlikte hareket ederek öğrencilerimizin eksik kaldığı noktalarda ikinci dönemde başarıya ulaşmalarının sağlanması ancak onlara verdiğiniz destek ile mümkün olacaktır.

 

Kıymetli yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, sevgili öğrencilerimize ve değerli velilerimize huzurlu, sağlıklı bir tatil dönemi diler sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım.                                     

                                                                                        

Şener DOĞAN  -  Milli Eğitim Müdürü

Gebze İlçe Milli Eğitim Hizmet Binası, Güzeller Mah. Kavak Cad. No7 GEBZE / KOCAELİ - 262 6411036

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.