KOCAELİ GEBZE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kasım ayı YÖGEP ve DÖGEP toplantıları yapıldı.

Kasım ayı YÖGEP ve DÖGEP toplantıları yapıldı.
Kasım ayı YÖGEP ve DÖGEP toplantıları yapıldı.

ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ/ORTAOKULLARI YÖNETİCİ GELİŞİM PROGRAMI(YÖGEP)

KASIM AYI ÇALIŞMA RAPORU

 

1-    Yönetici Gelişim Programı Kasım ayı faaliyeti, 26/11/2019 salı günü Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulunda saat 15:45 te yapılmıştır.

 

2-    Yapılan toplantıya İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu müdürleri ve müdür yardımcıları katılmıştır.

 

3-    YÖGEP kapsamında Kasım ayı için planlanan, AB, Ulusal Ajans, TÜBİTAK, Belediyeler, Gençlik ve Spor Bakanlığı, üniversiteler, okullarımız, vb. kurum ve kuruluşlarca gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası proje fırsatları, mevcut projelerin incelenmesi ve bu bağlamda yapılabilecek yeni yeni projelerin müzakeresi, katılım sağlayan okul idarecileri tarafından değerlendirilerek bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

 

4-    İmam Hatip okullarında uygulanan proje örnekleri ve projeler hakkında okul müdürleri tarafından bilgi verilmiştir.

 

 

5-    Ayrıca farklı projeler hazırlayan ve uygulayan Özel Eğitim ve Uygulama Okulu Müdürü Fikret TONYALI, toplantıya davet edilmiş ve uygulanan projeler, proje hazırlama ve yazma konularında bilgi paylaşımında bulunmuştur.

 

                                                                                                                         

Katılımcı Sayısı :12


İMAM HATİP İLKOKUL/ORTAOKULLARI DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ GELİŞİM PROGRAMI(DÖGEP)

KASIM AYI ÇALIŞMA RAPORU

 

1- Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen gelişim Kasım ayı programı 12.11.2019  tarihinde ilköğretim öğretmenleriyle, 14.11.2019 tarihinde ise lise öğretmenleriyle Gebze Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesinde yapıldı.

2-Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed'in eğitim anlayışı, ilim öğrenmeye ve eğitime verdiği önem ve eğitim öğretim metotları konu alındı.

3-Konu ile ilgili Gebze Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı ve Din Kültürü öğretmeni İbrahim CEYRAN tarafından hazırlanan slayt izletildi.

4-Din Kültürü öğretmenlerinin konu ile ilgili örnek uygulamalar paylaşıldı.

5-Hz.Peygamber'in (S.A.V.) eğitim metodunun derslerde hangi konularda ne şekilde uygulanabileceği öğretmenlerimizce değerlendirildi.

 

KATILIMCI SAYISI: 42

05-12-201905-12-201905-12-2019

Gebze İlçe Milli Eğitim Hizmet Binası, Güzeller Mah. Kavak Cad. No7 GEBZE / KOCAELİ - 2622804300

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.