KOCAELİ GEBZE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÖGEP ARALIK 2020 TOPLANTISI YAPILDI

YÖGEP ARALIK 2020 TOPLANTISI YAPILDI

 

Gebze İmam Hatip Okulları Müdür Ve Müdür Yardımcıları Katıldığı toplantı, Dumlupınar İmam Hatip Orta Okulunda  Gerçekleşirildi.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün İmam hatip okulları yöneticileri için hazırladığı YÖGEP (Yönetici Geliştirme Programı)nın bu seneki koordinesini Gebze Muzaffer Altıntaş İmam Hatip Ortaokulu gerçekleştirmektedir. Aralık ayı toplantısı Dumlupınar İmam Hatip Orta Okulu'nda  gerçekleştirildi. Toplantının konusu " Modern Çağda Gençlerin Duygu, Düşünce ve Davranışlarını Anlamak"

Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu müdürü Yusuf Ziya YILMAZ'IN ev sahipliğinde yapılan toplantıda Gebze de bulunan İmam hatip okullarının idarecileri katıldı.

Yusuf Ziya Yılmaz'ın açılış konuşmasından sonra Uzman Psikolog Betül OKUR tarafından sunum yapıldı. Henüz yeni bir kavram olarak ortaya atılan X;Y ve Z kuşağının ne olduğu hakkında bilgi verildikten sonra Z kuşağı diye adlandırılan günümüz gençliğinin duygu, düşünce ve davranış biçimlerini anlamanın önemi belirtildi. Teknolojik gelişimin zihinsel değişimlere olumlu veya olumsuz etkileri üzerinde bilgiler verildi. Daha çok bu nesli nasıl anlamamız gerektiği üzerinde durulan bu bölümde gençlik ve Z  kuşağı arasındaki kuşak çatışmasını nasıl azaltabiliriz teması üzerinde duruldu.

Daha sonra Dumlupınar İmam Hatip orta okulu mezunu ve  halen Kadıköy İmam Hatip Öğrencisi olan Yunus GÖKDEMİR'in sunumu izlendi. Gençliğin duygu, düşünce ve hayalleri konusunda kendi düşüncelerini anlattıktan sonra gençlerin, ebeveynler ve öğretmenlerden beklentilerini anlatan bir kendi gözlemleriyle ve bir Z kuşağı temsilcisi olarak ifade etti

Son olarak Yine Dumlupınar İmam Hatip Orta Okulu mezunu, Koç Üniversitesi'nde okuyan aynı zamanda Sabancı Üniversitesinde bir çok araştırmalar ve sosyal deneylere katılan Tuana AKSU'nun sunumu izlendi. "Dijital Yerliler " başlığı altında yapılan sunumda Z kuşağının dijital verilerden yararlanması, dünyaya açılması ve birçok sosyal ve toplumsal projeye katılmanın mümkün olduğu üzerinde durdu.

 30-12-202030-12-202030-12-202030-12-2020

Gebze İlçe Milli Eğitim Hizmet Binası, Güzeller Mah. Kavak Cad. No7 GEBZE / KOCAELİ - 2622804300

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.